Paznokcie


W jaki sposób przedłużyć trwałość lakieru hybrydowego?

Twój lakier hybrydowy sprawia Ci problemy? Odpada po zaledwie kilku dniach? Dowiedź się co zrobić by trzymał się na paznokciach jak najdłużej. Najczęściej winę za nietrwały lakier hybrydowy ponosi zła aplikacja lakieru, nie sam lakier! Dlatego zanim go wyrzucisz przeczytaj Nasz artykuł i dowiedz się jak rozwiązać problem nietrzymającego się lakieru na paznokciach.

1. Ochraniaj manicure rękawicami

Do prac domowych zawsze nakładaj gumowe rękawice! Długotrwały kontakt z wodą i detergentami, szorowanie gąbką czy szczotką szybko sprawią, że Twój manicure zacznie odpadać. Dbaj o swój manicure i ograniczaj kontakt z chemią do minimum!

2. Zabezpieczaj wolny brzeg paznokcia

Kolejny kardynalny błąd! Zawsze po namalowaniu warstwy przejedź pędzelkiem po końcówce paznokcia. W ten sposób lakier będzie szczelny. W przeciwnym razie – zacznie odpadać po zaledwie kilku dniach!

3. Porządnie odsuwaj skórki

Zawsze porządnie odsuwaj skórki, jeśli je zalejesz lakier będzie bardzo szybko odpadał. Jesli zdarzy Ci się je zalać to nie panikuj! Weź pędzelek, zamocz go w cleanerze i przetrzyj nim zalanie. Dopiero po usunięciu zalania możesz utwardzić lakier hybrydowy!

4. Dobrze odtłuszczaj

Porządnie odtłuszczaj paznokcie cleanerem! Jeśli zrobisz to niedokładnie lub bezpośrednio przed malowaniem nakremujesz ręce to koniec... Lakier będzie odpadał po zaledwie kilku dniach! Zrezygnuj z kremowania i moczenia rak na kilka godzin przed malowaniem paznokci.